U snažnoj eksploziji poginulo troje ljudi, među njima i dete! Horor u Rusiji

25.07.2025 | 12:32

Autor: Redakcija 24sedam

Na teren su odmah upućene hitne službe, uključujući vatrogasno-spasilačke jedinice koje trenutno pretražuju ruševine u potrazi za eventualnim preživelima

Copyright Saratov region governor Roman Busargin official Telegram channel via AP

U snažnoj eksploziji koja se dogodila danas u ulazu desetospratne stambene zgrade u ruskom gradu Saratovu, poginule su tri osobe, uključujući i jedno dete, saopštilo je regionalno Ministarstvo za vanredne situacije.

Incident se dogodio u Ulici Blinova, a dojavu o eksploziji dežurni oficir primio je u 12.12 po lokalnom vremenu. Prema rečima očevidaca, najpre se čuo jak prasak, nakon čega je došlo do delimičnog urušavanja zgrade.

 

 

Na teren su odmah upućene hitne službe, uključujući vatrogasno-spasilačke jedinice koje trenutno pretražuju ruševine u potrazi za eventualnim preživelima. Zvaničnici strahuju da bi još osoba moglo biti zarobljeno ispod srušenog dela konstrukcije.

Saratov region governor Roman Busargin official Telegram channel via AP
 

 

Kako se navodi u saopštenju, nakon eksplozije nije izbio požar. Uzrok incidenta za sada nije poznat.

Vest o pogibiji potvrdio je i šef odeljenja za bezbednost regionalne vlade Jurij Jurin, koji je izjavio da je među žrtvama i jedno dete, prenosi agencija TASS.

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam