aktuelno

Deca gangsteri u akciji: Uhapšeni zbog pljački i napada – najmlađi ima samo 12 godina!

12.07.2025

18:53

0

Tinejdžerske bande haraju ulicama

Deca gangsteri u akciji: Uhapšeni zbog pljački i napada – najmlađi ima samo 12 godina!
Ilustracija - Copyright Pixabay

Holandska policija je uhapsila 13 osoba iz Roterdama i Shidama, među kojima je bilo i dece od 12 godina, pod sumnjom da su u poslednja tri meseca počinili oružane pljačke, ubode nožem i incidente povezane sa vatrenim oružjem, javila je danas RTV Rajnmond.

Gradonačelnik Shidama Harald Bergman je rekao da je hapšenje grupe osumnjičenih, uzrasta od 12 do 22 godine, "šokantno".

- Neverovatno je kako mladi dečaci, bez ikakvog oklevanja, čine tako ozbiljna dela. Misle da su gangsteri, hodaju okolo sa noževima, a ponekad i s vatrenim oružjem. Traže avanturu ili određeni status i nemaju osećaj za posledice - rekao je Bergman.

On je istakao da nasilje ne proizilazi iz sukoba oko droge, već iz onoga što je opisao kao "mržnju, zavist i borbu".

Prema Bergmanu, to nisu klasične omladinske bande, jer su uhapšeni ponekad delovali zajedno, a ponekad nezavisno, kao i da neki mogu biti povezani i sa drugim zločinima, kao što je postavljanje eksploziva u kuće ili zaplena droge u luci.

Prema njegovim rečima, grupe dolaze iz naselja oko granice između istočnog Shidama i zapadnog Roterdama.

Vlasti su povodom hapšenja saopštile da je sukob dugotrajan i da se stalno rasplamsava, kao i da mladi ljudi organizuju ulične tuče i snimaju se u video-snimcima sa rep muzikom, u kojima se njihova naselja nazivaju poštanskim brojevima.

Između marta i juna, Shidam je zabeležio 12 pljački usmerenih na supermarkete, prodavnice mešovite robe i jedan kineski restoran, a istražitelji su koristili snimke bezbednosnih kamera, kamere na vratima i dojave iz komšiluka kako bi identifikovali osumnjičene.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Tanjug

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike