aktuelno

Stigla pretnja iz Kremlja: Ili će Dan pobede proći bez incidenata, ili...

06.05.2025

15:02

0

Autor: Vladimir Tanacković

Ako Ukrajina naruši primirje, neće dobro proći, podvukao je Peskov

Stigla pretnja iz Kremlja: Ili će Dan pobede proći bez incidenata, ili...
Copyright Profimedia

Rusija će reagovati ukoliko Ukrajina nastavi sa napadima tokom planiranog primirja povodom obeležavanja 80 godina od pobede u Drugom svetskom ratu, poručio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.

Prema njegovim rečima, "inicijativa predsednika Vladimira Putina o privremenom prekidu neprijateljstava za vreme praznika ostaje na snazi", a naređenja u vezi s tim već su izdata oružanim snagama.

- Vatra će prestati, ali ako kijevski režim ne pruži reciprocitet, a nastave se pokušaji udara na naše položaje ili naše objekte, onda će odmah uslediti adekvatan odgovor - poručio je Peskov.

Takođe je naveo da Rusija nastavlja dijalog sa SAD u vezi s mogućim mirovnim rešenjem za sukob u Ukrajini.

Peskov je dodao i da Moskva ceni sve međunarodne napore koji su usmereni ka postizanju mira i rešavanju krize diplomatskim putem.

On je, međutim, kritikovao vlasti u Kijevu, rekavši da oni i dalje ne pokazuju spremnost za deeskalaciju.

- Kijevski režim nastavlja da demonstrira svoj pristup, svoj stav. Ovaj stav je usmeren na nastavak rata - izjavio je portparol ruskog predsednika.

Bonus video

 

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Tanjug

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike