
CNN: Iran obavestio SAD i druge zemlje Bliskog istoka da će uzvratiti na napad Izrael
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu sazvao je novu sednicu vlade za nedelju, rekao je izraelski zvaničnik američkoj televiziji

Iran je obavestio SAD i neke zemlje na Bliskom istoku da će uzvratiti na svaki novi napad Izraela, rekao je danas za CNN izvor u Teheranu koji je upoznat sa diplomatskim razgovorima.
U petak je izvor rekao za CNN da je izraelski kabinet razgovarao o tome kako da odgovori na iranski raketni napad 1. oktobra, ali nije doneo odluku o tome.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu sazvao je novu sednicu vlade za nedelju, rekao je izraelski zvaničnik američkoj televiziji, Kada i gde će se tačno održati sastanak, nije još poznato.
Iran je 1. oktobra izveo napad balističkim projektilima na Izrael kao odgovor na izraelsko ubistvo lidera Hamasa Ismaila Hanijea u Teheranu u aprilu, kao i na ubistvo lidera Hezbolaha Sajeda Hasana Nasralaha zajedno sa iranskim vojnim savetnikom, brigadnim generalom Abasom Nilforušanom u septembru.
Iran je tokom te operacije ispalio oko 200 balističkih projektila na Izrael i saopštio da je 90 odsto njih pogodilo svoje ciljeve. Izraelski ministar odbrane Joav Galant rekao je da će Izrael pogoditi Iran na način koji će biti "smrtonosan, precizan i iznenađujući".
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari