24SEDAM RUMA Novi uspesi rumskih kik boksera - Mišo Vorkapić osvojio Svetski kup!

07.06.2022 | 07:01

Trener rumskog kluba Vladimir Bogović je takođe bio sa njima kao član stručnog štaba reprezentacije Srbije

Copyright Opština Ruma

Kik boks reprezentacija Srbije je od 2. do 5. juna nastupala na tradicionalnom Svetskom kupu u Budimpešti i zabeležila sjajne rezultate. Kao članovi srpskog tima iz Kik boks kluba "Ru09" takmičili su se Nikolina Kasap, starija juniorka do 65 kg i Mišo Vorkapić, stariji junior +91 kg.

Trener rumskog kluba Vladimir Bogović je takođe bio sa njima kao član stručnog štaba reprezentacije Srbije.

Nikolina Kasap je nakon ostvarene ubedljive pobede nad protivnicom iz Austrije u polufinalu, zaustavljena u finalu protiv poljske reprezentativke i tako došla do srebrne medalje. Mišo Vorkapić je bio više nego ubedljiv i u finalu savladao nokautom u prvoj rundi reprezentativca Turske i osvojio Svetski kup.

Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove Opštine Ruma koja je dodelila sredstva.