24SEDAM MALI ZVORNIK Četvrti dan Vidovdanskog turnira u malom fudbalu MMXXII

24.06.2022 | 13:03

Copyright Wikipedia

Četvrtog dana Vidovdanskog turnira u malom fudbalu, od 18.00 igrali su Agrar Veselinović Prnjavor – Benzinske pumpe Rankić Bratunac, iz grupe A.

Viđeno je puno kvalitetnih poteza ravnopravnih protivnika. Odlična odbrana golmana Bratunčana Nemanje Ćirkovića onemogućila je brojne akcije ekipe Agrar Veselinović, ali pri kraju susreta bilo je nemoguće odoleti napadima boljeg rivala.

Ekipa Agrar Veselinović Prnjavor pobedila je rezultatom 3:0, a vodila je na poluvremenu sa 1:0.

Strelci za pobednički tim su Marko Avramović, Mladen Popović i Filip Blagojević.

Od 19.00 sportsku veštinu i snagu odmerili su ekipa Samir Salihbegović Ćamo i Hoteli Rojal (Royal Drina – Royal Spa) iz grupe A.

Konačni rezultat 6:2. Prvo poluvreme završeno je rezultatom 1:0 u korist tima domaćina.

Dinamična igra, sa puno akcija na obe strane. Odbrana Hotela Rojal na visini zadatka do poslednjih pet minuta utakmice.

Od 20.00 imali smo priliku da pratimo utakmicu iskusne ekipe Agrar Veselinović Prnjavor i mladih igrača FK Granit Radalj (grupa A).

Nakon prvog poluvremena ekipa Agrar Veselinović Prnjavor vodila je sa 4:0, a potvrdila je svoje kvalitete konačnim rezultatom od 9:0.

U ovoj utakmici pokazali su svoju zrelost, veštinu i sposobnost, značajno nadmašivši protivnika.

Pogotke za Agrar Veselinović Prnjavor su postigli: Milorad Bojić, Filip Blagojević (drugi, četvrti i sedmi), Mladen Popović (treći i šesti gol), Aleksandar Milovanović (peti i osmi pogodak) i Vladimir Molerović.

Od 20.30 igrali su Hoteli Rojal (Royal Drina – Royal Spa) i Total TV Antena Sat Zvornik – iz grupe A.

Beležimo pobedu ekipe Hotela Rojal 4:1, koja je bila mnogo uspešnija u završnicama napada, dok je protivnik imao znatno manje sportske sreće.

Rezultat nakon prvog poluvremena, u korist Hotela Rojal, bio je 2:0. Realizovan je i prvi kazneni udarac, zbog šest prekršaja tima Total TV Antena Sat.

Strelci za Hotele Rojal su Predrag Đurić (prvi i drugi gol), Goran Ristić i Filip Lazić. Pogodak za Total TV Antena Sat Zvornik postigao je Aleksa Babić.

Nešto hladnije vreme, nakon prve letnje kiše i temperatura od 26° C do 24° C, pogodovali su igračima i publici.

Sudijski par ovogodišnjeg turnira su Branivoje Kulić i Predrag Dišić.

Medijska pratnja takmičenja je portal Mali Zvornik info, gde možete pratiti najave i dnevne izveštaje.

U organizacionom odboru turnira su Ljubiša Radović i Igor Petković, Rade Radojčić zadužen je za obezbeđenje turnira, a voditelj je Dalibor Krstić.

Nakon usvajanja novog Zakona o sportu, našu fudbalsku manifestaciju od 2017. godine organizuje Sportski savez Drina, čiji je generalni sekretar profesor fizičkog vaspitanja Aleksandar Andrić, a pokrovitelj Vidovdanskog turnira je opština Mali Zvornik.

Uplata po ekipi bila je 10.000 dinara, a najbolje među njima očekuje do sada najveći nagradni fond.

Prvoplasirana ekipa osvojiće 210.000,00 dinara, a drugoplasirana 50.000 dinara.

Posebne nagrade biće uručene najboljem golmanu, strelcu, igraču, mladom igraču i mladom golmanu.

Ove godine biće vrednovani i nagrađeni najlepši gol i najlepši potez turnira.

U petak, 24. juna, tokom kvalifikacija za četvrtfinale 28. Vidovdanskog turnira u malom fudbalu igraju: