12:40 >> 14:28

0

Srpski teniser u drugom lako savladao litvanskog predstavnika

Copyright Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino

Prva dva kola su za Novaka bila zagrevanje. Posle Mikaela Imera (Švedska) lak posao je srpski igrač imao i u drugoj rundi. Bez većih problema je savladao Rikardasa Berankisa (Litvanija) – 6:1, 6:2, 6:2.

Pitanje pobednika se nije postavljalo ni u jednom trenutku. U odnosu na prvu rundu, ovog puta je znatno manje koristio drop-šotove, ali je i pored toga bio ubedljiv.

Naredni protivnik biće mu anonimni Kolumbijac Daniel Galan Riveros, njegov najbolji plasman u dosadašnjoj karijeri je 140. mesto na ATP listi.

Tok meča ste mogli da pratite na portalu 24sedam:

16:10′ – KRAJ

Đoković je završio posao .As servisom je rešio pitanje pobednika. Treći set trajao je 24 minuta.

16:07′ – BERANKIS JOŠ U IGRI

Nije se Novak previše trudio na servis protivnika. Berankis je osvojio gem na svoj servis i ponovo dobio aplauze sa tribina.

16:05′ – SAMO JEDAN KORAK NEDOSTAJE

Novak je bio siguran u svom servis gemu. Uvećao je prednost i prišao na gem do trijumfa (5:1).

16:01′ – GEM I APLAUZI ZA BERANKISA

Osvojio je Litvanac prvi gem u setu. Publika je to ispratila aplauzima, očigledno žele što duže da ostanu na terenu i gledaju tenis uživo (4:1).

15:59′ – SVE BLIŽE POBEDI

Đoković je potvrdio brejk. Malo se opustio, Berankis je prišao na 30:30, ali je Novak ubrzo ispravio grešku i približio se trijumfu (4:0).

15:54′ – JOŠ JEDAN BREJK!

Novi brejk. Do nove brejk šanse je došao posle savršenog drop-šota, potom je Berankis poslao lopticu u mrežu (3:0).

15:51′ – NOVAK UBRZAVA

Đoković želi što pre da završi meč. Brz gem na svoj servis za 2:0 u trećem setu.

15:49′ – SAVRŠEN POČETAK TREĆEG SETA

Treći set nije mogao bolje da počne. Đoković je odmah napravio brejk i poveo (1:0).

15:44′ – MEDICINSKI TAJM-AUT BERANKISA

Po završetku seta je Berankis tražio pomoć lekara zbog problema sa leđima. Usledila je mala pauza zbog lekarskog tajm-auta. Đoković je to koristio da vežba udarce i da trčkara po “Šatrijeu” kako bi ostao zagrejan.

15:41′ – LAKO DO 2:0 U SETOVIMA

Đoković je osvojio i drugi set. U odnosu na prvi, ovaj je trajao nešto duže, bilo mu je potrebno 30 minuta da ga osvoji i udvostruči prednost.

15:37′ – NEVEROVATAN POEN I NOVI BREJK NOVAKA

Najlepši poen na meču viđen je u šestom gemu. Kratka lopta Berankisa, Đoković uzvraća istom merom, Rikardas to stiže, a Novak iz trka uspeva da uzvrati i osvoji poen za aplauze sa tribina. To je bio samo dodatni podstrek za Novaka koji je napravio novi brejk i prišao na korak do seta.

15:34′ – ČUVA SRBIN PREDNOST

Ne dozvoljava Novak protivniku da ponovo pripreti. Siguran servis gem i vođstvo za Đokovića u drugom setu (4:2).

15:29′ – BERANKIS SE DRŽI

Osvojio je Novak prvi poen u servis gemu protivnika, da bi Berankis osvojio naredna četiri poena i ostao u setu.

15:27′ – LITVANAC GREŠI, NOVAK PRIHVATA POKLONE

Berankis pravi sve više grešaka, Novak sve te poklone prihvata i čuva prednost u drugom setu (3:1). Koliko dobro Srbin servira vidi se i po jednom statističkom parametru. Do sada je osvojio 95 odsto poena na prvi servis.

15:23′ – GEM ZA BERANKISA

Berankis je bez izgubljenog poena osvojio prvi gem u drugom setu.

15:20′ – NOVAK SE IZVUKAO I POTVRDIO BREJK

Berankis gem počinje sa dva osvojena poena u nizu, Novak pokazuje sudiji da je loptica Berankisa tokom poena bila daleko u autu, linijske sudije se nisu oglasile. Stigao je Litvanac zatim i do dve brejk prilike, Đoković je sjajnim servisima uspeo da izjednači (40:40), pa da stigne i do gema i tako potvrdi napravljen brejk (2:0).

15:14′ – BREJK NA STARTU DRUGOG SETA

Nastavio je Novak tamo gde je stao. Brejk i na startu drugog seta. Litvancu je nedostajalo malo sreće pošto je u jednom poenu dva puta pogodio liniju, ali je loptica u završnom udarcu tog poena završila u autu (1:0).

15:10′ – EKSPRESNO DO SETA

Kakav set za Novaka. Za 22 minuta je došao do vođstva u setovima. Savršeno (6:1).

15:08′ – ĐOKOVIĆ CRTA PO TERENU

Majstorije Srbina. Savršen ritern, sjajna dijagonala, pa odličan drop šot, ta tri udarca donela su mu tri uzastopne brejk šanse, da bi Berankis zatim bekhend poslao u mrežu za novi brejk (5:1).

15:05′ – NOVAK SIGURAN

Siguran gem srpskog igrača. Bez mnogo problema čuva prednost (4:1). Gem je obeležila i greška na satu koji beleži vreme, pošto je pisalo da meč traje jedna minut.

15:02′ – PRVI GEM ZA LITVANCA

Posle četiri odigrana gema je Berankis uspeo da osvojio svoj prvi gem na meču (3:1).

14:58′ – ASOVI I POTVRDA BREJKA

Ponovo se Novak oslanja na drop-šotove, bar na početku meča. Dobio je prvi poen, da bi kod drugog drop-šot završio u mreži (15:15). Iskupio se za to sa dva as udarca, posle čega je potvrdio napravljeni brejk (3:0).

14:54′ -BREJK NOVAKA

Maestralna odbrana Đokovića. Više puta je Berankis imao šansu da osvoji poen, Novak ga je terao na udarac više sve dok nije lopticu poslao u mrežu. Stigao je Srbin odmah do dve brejk šanse. Prvu je odmah realizovao.

14:50′ – BERANKIS AGRESIVAN

Berankis je krenuo dosta agresivno, nije čekao na Novaka, već je napao od starta. Došao je do 15:30, Novak je imao odgovor i dobio je prvi gem u meču na svoj servis.

14:45′ – OTVOREN KROV

Za razliku od prvog duela na Rolan Garosu, okršaj u drugom kolu Novak igra sa otvorenim krovom. Posle nekoliko kišnih dana u prestonici Francuske je sunčano.

14:43′ – IZLAZAK NA TEREN

Prvi reket planete je izašao na teren u Parizu.