KRAJ: Novak Švarcmanu dao nadu, pa ga počistio na startu završnog mastersa

Najbolji teniser sveta trijumfom krenuo u pohod na poslednji trofej u sezoni

Copyright Profimedia

Najbolji teniser sveta Novak Đoković trijumfalno je krenuo u pohod na poslednji trofej u sezoni.

Po čemu je Srbin ubedljivo najbolji u Londonu

U prvom meču na završnom turniru u Londonu, srpski as je savladao Argentinca Dijega Švarcmana (6:3, 6;), koji ni u šestom međusobnom duelu nije uspeo da, prvi put u karijeri, savlada prvog reketa planete.

Jaka poruka u specijalno dizajniranoj opremi: Novak je i srećan i tužan (foto+video)

DRUGI SET

16:31 – POBEDA NOVAKA

6:2 Novak je slavio protiv Švarcmana 6:3, 6:2, iskoristivši poslednju, od tri vezane, meč lopte.

5:2 Švarcman je iskoristio poslednju, od dve vezane gem lopte, da produži duel sa Đokovićem barem još nekoliko minuta.

5:1 Uz jedan izgubljen poen, Novak je potvrdio i drugi brejk u drugom setu. Švarcman servira za ostanak u meču.

16.21′ – NOVAK NAPRAVIO VELIKI KORAK KA POBEDI

4:1 – BREJK! Novak ima dva brejka perdnosti u drugom setu i došao je nadomak trijumfa, iskoristivši jedinu priliku da oduzme servis rivalu.

3:1 Pokušao je Argentinac da napadne Novakov servis, ali dalje od 40:30 nije mogao.

2:1 Svojim prvi as servisom na meču, uz jedan izgubljen poen, Švarcman je prekinuo Novakovu seriju od pet uzastopno osvojenih gemova.

2:0 As servisom, bez izgubljenog poena, srpski as je potvrdio brejk prednosti.

16.04 – DRUGI SET OTVOREN BREJKOM

1:0 – BREJK! Đoković je na otvaranju drugog seta, treći put u dosadašnjem toku meča, oduzeo servis Švarcmanu. Napao je srpski as od starta servis rivala i pošto je spasao jednu gem loptu, prvu brejk je pretvorio u poen za vođstvo.

15.55 – NOVAK OSVAJA PRVI SET

6:3 Posle 40 minuta igre Novak osvaja prvi set protiv Švarcmana. Servis vinerom, uz dva izgubljena poena, srpski as je osvojio odlučujući gem.

15.50 – PREOKRET ĐOKOVIĆA

5:3 – BREJK! U najdužem gemu u dosadašnjem toku meča, Novak je drugi put oduzeo servis rivalu i došao nadomak osvajanja prvog seta. Srpski as je iskoristio drugu priliku u gemu da napravi brejk, pa će u narednom servirati za set.

Profimedia

4:3 Uz dva izgubljena poena, Novak održava minimalnu prednost.

3:3 Sa dva uzastopna servis vinera, pri rezultatu 30:30, Švarcman osvaja šesti gem prvog seta.

3:2 Lako, bez izgubljenog poena, srpski as je potvrdio brejk.

15.28 – NOVAK VRAĆA BREJK

2:2 – BREJK! Veoma sličan gem prethodnom odigrali su Novak i Švarcman, samo sa zamenjenim ulogama. Ovoga puta je Argentinac grešio, duplom servis greškom, omogućio je Noletu dve vezane brejk lopte, od kojih je poslednju pretvorio u poen za izjednačenje.

15.23 – ŠVARCMAN PRVI DO BREJKA

1:2 – BREJK! Već na startu gema videlo se da će Novak biti u problemu. Duplom servis greškom omogućio je rivalu vođstvo 0:30, posle čega je Argentinac došao do dve vezane prilike za brejk, od kojih je posledjnu realizovao.

Profimedia

1:1 Uz jeda izgubljen poen, Švarcman osvaja svoj uvodni servis gem na meču.

15.16 – ODLIČAN POČETAK NOVAKA

1:0 Novak je pogodio sva četiri prva servisa i sa dva uzastopna asa osvojio je prvi gem na meču bez izgubljenog poena.