Krajinović ispuštao šanse i završio turnir u Stokholmu

21:40

0

U meču koji je trajao 90 minuta Kanađanin je bolje iskoristio brejk prilike

Tan2021-10-12_63945472_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill

Filip Krajinović je u osmini finala turnira u Stokholmu poražen od drugog nosioca Feliksa Ože Alijasima rezultatom 2:0 (6:3, 6:4).

Meč koji je trajao 90 minuta srpski teniser je počeo oduzevši servis Kanađaninu već u prvom gemu, ali je protivnik uzvratio u narednom, da bi potom napravio brejk i u 4. gemu za vođstvom koje održao do kraja prvog seta.

Daleko veća borba viđena je u drugom setu koji je trajao skoro sat vremena. Krajinović je u drugom gemu imao dve brejk lopte, ali se Ože-Alijasim izvukao i već i narednom gemu oduzeo servis Srbinu.

Krajinović je i u narednom gemu ispustio dve prilike da napravi brejk pa je do kraja meča 11. teniser sveta sačuvao prednost. U narednom kolu rival Ože Alijasima je Botik Van de Zandšlup.

Turnir u Stokholmu igra se za nagradni fond od 635.750 evra.

Izvor: Arena sport