Nastavljen uspešan dan Srba: Lajović se mučio, pa pobedio Stahovskog

10:37 >> 10:49

0

Autor: Milan Nastić

Slavio posle tri sata i 27 minuta sa 3:2

Dušan Lajović nastavio je uspešan dan za srpske tenisere na Australijan openu. On je posle velike borbe i pet setova pobedio je Sergeja Stahovskog sa 3:2 (5:7, 6:4, 6:3, 5:7, 6:4) za tri sata i 27 minuta i tako se plasirao u drugo kolo Australijan opena.

U narednom kolu Srbin će igrati protiv Kazahstanca Aleksandra Bublika.

Očekivalo se da će srpski teniser mnogo lakše izaći na kraj sa 206. teniserom na ATP listi, ali na terenu je bila sasvim drugačija slika.

Stahovski je odlično počeo meč, osvojio prvi set sa 7:5, i već tada se pretpostavljalo da Lajoviću neće biti lako, pogotovo što u poslednje vreme nije u formi.

Srpski teniser je podigao ritam igre u drugom setu. Napravio je brejk koji je održao do kraja seta i izjednačio na 1:1.

Kad je osvojio i treći, očekivalo se da će Lajović lako izaći na kraj sa Stahovskim, ali tako nije mislio Ukrajinac, koji je osvojio četvrti set. Peti set je, posle velike drame, pripao našem igraču. Pri rezultatu 5:4, srpski teniser je imao dve meč lopte, od koje je jednu uspeo da realizuje i tako se domogne drugog kola Australijan opena.