Srbima prija Florida: Kecmanović slavio u Majamiju

22:21 >> 22:29

0

Miomir trijumfovao i zakazao duel sa Manarinom

Copyright Profimedia.rs

Još jedan srpski teniser nastavlja takmičenje u Majamiju. Posle Lasla Đerea koji je slavio na startu i Dušana Lajovića koji je bio slobodan u prvom kolu dalje je prošao i Miomir Kecmanović.

U prvom kolu je savladao Britanca Lijama Brodija – 7:5, 6:7 (5:7), 6:1.

Prvi set je bio veoma uzbudljiv, Miomir je uspeo da nadoknadi brejk zaostatka (0:2) i da dva puta uzastopno oduzme servis protivniku i servira za set (5:4). Set loptu je propustio i dozvolio protivniku da izjednači. Međutim, već u narednom gemu je napravio novi brejk, a drugu šansu nije prokockao.

Moglo je sve da bude rešeno u dva seta, jer je Kecmanović imao brejk prednosti (3:1). Britanski igrač je uzvratio, pa je u taj-brejku uspeo da izjednači. Srpski igrač nije dopustio da ga to poremeti, pa je treći set dobio ekspresno, za svega 24 minuta igre.

Naredni rival biće mu Adrijan Manarino (Francuska). Biće to njihov treći duel, dva prethodna pripala su Francuzu.