Uspeh srpskog tenisera: Milojević osvojio čelendžer u Zadru

28.03.2021

15:15 >> 15:22

0

U finalu je bio bolji od Dimitra Kuzmanova - 2:1

Srpski teniser Nikola Milojević pobednik je čelendžera u Zadru. On je u finalu bio bolji od Bugarina Dimitra Kuzmanova posle tri sata i deset minuta borbe – 2:1 (2:6, 6:2, 7:6).

Teniser iz Bugarske koji zauzima 274. poziciju na ATP listi iskoristio je u prvom setu brejk lopte u šestom i osmom gemu i poveo sa 1:0. U drugom periodu su igrači teško dolazili do poena na svoj servis. Milojević je dva puta gubio gem kad je imao početni udarac, a Kuzmanov čak četiri, pa je bilo jasno da će se igrati još jedan set na turniru u Zadru.

Do brejka je u odlučujućem setu prvi stigao bugarski as, koji je poveo sa 4:2. Međutim, Srbin je uzvratio već u narednom gemu, a onda stigao i do izjednačenja. Još po jedno oduzimanje servisa je viđeno do kraja seta na obe strane, pa je pitanje pobednika rešeno u taj-brejku. Milojević je bio sigurniji, iskoristio je prvu meč loptu i slavio 7:5.

Titula u Zadru je treća u karijeri srpskog tenisera kada su čelendžeri u pitanju.