Đeru baš prija Sardinija: Plasirao se u još jedno finale turnira u Kaljariju (VIDEO)

10.04.2021

15:53

0

Autor: Milan Nastić

Srbin počistio Basvašilija sa 2:0

Copyright Profimedia.rs

Srpskom teniseru Laslu Đeru baš prija Sardnija. Tako će naš igrač pokušati odbrani titulu od prošle godine kada je osvojio ovaj turnir pobedom nad domaćim igračem Markom Ćekinatijem.

On je u polufinalu počistio Nikoloza Basvašilija sa 2:0 (6:2, 6:0) za samo 53 minuta i tako zakazao finale sa ponovo domaćim teniserom Lorencom Sonegom.

Đere je bez dileme odigrao jedan od najboljih mečeva u dosadanjme delu sezone i najavio da sa mnogo samopouzdanja dočekuje predstojeće turnira u Monte Karlu i Beogradu.

Sjajan polufinalni meč za našeg igrača, a najbolji pokazatelj je i taj da protivniku nije dozvolio da osvoji nijedan gem u drugom setu.

Kad se na to doda da je čak osvojio 80 odsto poena na drugi servis, ništa drugo i nije moglo da se očekuje nego da srpski teniser obezbedi još jedno finale na Sardiniji.

To mu je prilika za treću ATP titulu. Osvojio je Rio 2019. i Kaljari prošle godine.

Turnir na Sardiniji je iz kategorije 250.