Šteta: Đere nije odbranio titulu na Sardiniji

0

Autor: Milan Nastić

Srbin izgubio od Lorenca Sonega sa 2:1

Copyright Profimedia.rs

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da odbrani titulu na Sardiniji od prošle godine. Naime, naš igrač je izgubio od domaćeg igrača Lorenca Sonega sa 2:1 (6:2, 6:7, 6:4), i tako propustio idealnu šansu da se domogne još jednog trofeja u karijeri.

Što se tiče samog meča, Laslo Đere je mnogo bolje krenuo meč, napravio veoma brz brejk, koji je uspeo da zadrži do kraja prvog seta.

Velika borba viđena je u nastvaku meča, kada su svi očekivali da će 57-igrač sveta ponovo osvojiti turnir na Sardiniji, tako nije mislio Sonega, koji je posle dosta sreće uspeo da osvoji set u taj brejku i meč uvede u neizvesnu završnicu.

Kad je bilo najpotrebnije Italijan je odigrao odlično, uspeo da napravi bejk u trećem setu i na kraju zasluženo osvoji turnir iz serije 250.

Inače, nema odmora za Đera, on odmah putuje u Monte Karlo gde ga od sutra očekuje prestižni turnir.