Đokovića pitali da li je Vimbldon poslednja šansa da osvoji još jedan grend slem: "Ovo moj poslednji ples? Pa..."
28.06.2025 | 15:41
Srbin je delovao opušteno i fokusirano pred novinarima
Novak Đoković ponovo je u Londonu, spreman da započne još jedan pohod na grend slem titulu. Vimbldon je teren na kojem je beležio neke od najvećih uspeha u karijeri, a pred početak turnira govorio je iskreno o trenutnoj formi, motivaciji, planovima za budućnost i mnogim drugim temama.
Na konferenciji za medije pred start najprestižnijeg teniskog turnira, Đoković je delovao opušteno i fokusirano.
Otkrio je kako se oseća pred povratak na Centralni teren, osvrnuo se na dosadašnji tok sezone, ali i komentarisao aktuelna dešavanja u svetu tenisa, uključujući i promene u timu Janika Sinera.
– Sjajno je vratiti se, volim Vimbldon, oduvek sam sanjao da igram na Centralnom terenu i osvojim titulu ovde. Imam šest finala u poslednjih šest turnira ovde, iz više razloga igram dobro na Vimbldonu, verovatno najkonstantniji moj Slem u poslednjih 10 godina. Definitivno sam emotivno povezan sa Vimbldonom od ranih dana moje karijere. Kada dođem ovde osećam se posebno inspirisano da odigram svoj najbolji tenis. Svi znamo kakvu tradiciju i kulturu ima ovaj sjajan turnir toliko godina već. Veoma je impresivno osetiti tu tradiciju.
Upitan da li je predstojeći Vimbldon njegova najbolja šansa za osvajanje 25. grend slema, Đoković je rekao:
– Da li mi je to poslednji ples? Ne znam. Kao ni što je slučaj o bilo kom drugom Slemu koji budem igrao. Moja želja je da igram još nekoliko godina! Voleo bih da budem fizički zdrav i mentalno motivisan da nastavim da igram na najvišem nivou. To mi je cilj, ali u ovim godinama ko zna. Složio bih se da mi je Vimbldon najbolja šansa, zbog rezultata ovde i toga kako se osećam i kako igram ovde.
Govorio je i o ciljevima i motivaciji.
– Mislim da uvek nešto jurim, jer uvek napadam titule, neke rekorde, istoriju... Ja mislim da sam uvek u toj poziciji da jurim nešto, jer uvek želim nešto da osvojim, a ne da odbranim, iako sam mnogo puta bio u toj poziciji. Kao broj 1 ili aktuelni šampion osećate se da neko konstantno želi nešto vaše. Više ne jurim renking, ja samo pokušavam da igram najbolji tenis na grend slemovima i osvajam ih. Iako moj nivo tenisa jeste gore-dole, ali na slemovima jeste uvek najbolje, osim US opena prošle godine. Uglavnom igram četvrt ili polufinale, i to je dobar znak, jer me ovi turniri najviše guraju. Ove godine sam igrao dva polufinala. Na AO sam morao da predam, na RG me je nadigrao Siner, ali mislim da sam odigrao ozbiljan nivo tenisa koji mi je pokazao da i dalje to mogu da radim. I to mi daje dodatnu motivaciju da nastavim da igram. Naravno, na šljaci imam malo manje šansi da pobedim nego na travi. Videćemo... Sviđa mi se kako se osećam trenutno, a što se tiče tenisa osećam se dobro na treninzima. Videćemo kako će biti kad počne turnir.
Bonus video: