Ovo je privilegija: Đoković srećan nakon što ga je izabrao Alkaraz!
27.06.2025 | 08:47
Sparing o kojem se priča
Najbolji teniser u istoriji, Novak Đoković, govorio je o Karlosu Alkarazu posle sparinga pred Vimbldon. Njih dvojica odigrali su meč koji je završen 5:5 bez brejkova.
- Ne mogu da budem srećniji. Karlos kao branilac titule ima pravo da izabere sa kime će trenirati. Ja sam sada bio njegov sparing partner i veoma sam srećan što me je izabrao. Prava je privilegija trenirati na ovakvom terenu. Sve je besprekorno i osećate se loše što igrate na ovoj nedirnutoj travi - rekao je Đoković.
Novak je 2005. godine debitovao na Vilmbldonu. Do sada ga je osvajao sedam puta, a u poslednja dva navrata ga je Alkaraz savladao u finalu.
- Tereni su isti, ali su loptice sporije nego tada. Zato je ekstremno teško proći nekoga ko kao Karlos izađe na mrežu.
Bonus video