Novak pokrenuo lavinu: Šelton podržao Đokovića, a Beker njega (FOTO)
A sve je pre toga "zakuvao" Toni Džons iz Australije
Mladi američki teniser Ben Šelton kritikovao je način na koji se televizijske kuće ophode prema teniserima. Između ostalog je spomenuo i slučaj Novaka Đokovića koga je omalovažavao australijski novinar Toni Džons.
Na neke od Šeltonovih reči nadovezao se i Boris Beker, legendarni teniser.
- Apsolutno se slažem sa Benom. Intervjui na terenu posle meča su predugi - napisao je na X društvenoj mreži bivši trener srpskog asa.
Podsetimo, Đokovića i njegove je Džons omalovažio tokom uključenja u program, zatim je usledila i reakcija Srbina koji je tražio javno izvinjenje. Na kraju je i ono stiglo.
A onda se Šelton nadovezao rečima da se teniseri tokom davanja intervjua veoma često ne poštuju, pa je naveo i svoj primer, kao i Novakov.
- Pomalo sam šokiran kako televizije tretiraju igrače. Ne mislim da je čovek koji je ismevao Novaka jedini primer. Primetio sam to i kod drugih, ne samo na svom primeru. Ima mnogo komentara iz tih intervjua posle mečeva.
Nekada je "hej, Gael Monfis je dovoljno star da ti bude otac". Ili, "Ben kako se osećaš kada bez obzira sa kim igraš, niko neće da navija za tebe" - kazao je Šelton koji će u polufinalu Australijan opena igrati protiv Janika Sinera.
Bonus video:
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari