Tako to radi Srbin: Novak u 10. polufinalu Vimbldona (VIDEO)

0

Autor: Milan Nastić

Đoković bolji od Fučoviča sa 3:0

Copyright Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth/

Srpski teniser Novak Đoković je obezbedio polufinale Vimbldona pobedom nad Martonom Fučovičem sa 3:0 (6:3, 6:4, 6.4) za 2 i 20 minuta.

Ovo je inače 10. polufinale prvog reketa sveta na prestižnom turniru u Londonu, a čak 41. na svim grend slemovima.

Novak je još jednom pokazao da je u prestonicu Velike Britanije stigao sa jednim ciljem, a to je osvajanje Vimbldona, a za to mu je preostalo da preskoči još dve prepreke.

On čeka boljeg iz meča Karena Kačanova i Denisa Šapovalova.

Što se tiče samog meča, svi su pribojavali Mađara, međutim, Nole je još jednom pokazao ko je trenutno najbolji igrač na svetu.

Već u prvom je napravio prednost od 5:0 gemova, ali Fučovič je uspeo malo da se vrati, ali nedovoljno za totalni preokret.

U preostala dva se igralo dosta izjednačeno, ali kad je bilo najvažnije, Đoković je pravio brejkove i na kraju zasluženo stigao među četiri najbolja tenisera na Vimbldonu.

6:4KRAJ!!! Novak Đoković u novom polufinalnu Vimbldona, mnogo znači što je slavio bez izgubljenog seta.

5:4 – Nije se Đoković toliko trudio u ovom gemu. Fokus mu je na sledećem i da stigne do još jednog polufinala Vimbldona.

5:3 – Deli ga samo još jedan gem do polufinala. Idemo Nole!!!!

4:3 – Drži se Fučovič, i dalje još ništa nije gotovo. Novaku je potrebno da osvaja svoje gemove i stigne do pobede.

4:2 – Lakše se diše. Fukovič je ponovo mogao da napravi brejk, ali Novak kad je bilo najvažnije odlično je servirao i zadržao prednost. Sve je bliži polufinalu.

3:2 – Mađarski teniser se ne predaje. Osvaja drugi gem u trećem setu i ostaje u igri.

3:1 – Novak rutinski osvaja svoj gem i zadržava brejk prednosti

2:1 – Bila šansa da se napravi i drugi brejk, ali Fukovič je uspeo da osvoji prvi gem u trećem setu.

2:0 – Baš je bilo čupavo. Fukovič imao četiri brejk lopte, ali Novak je uspeo da se odbrani i osvoji svoj servis.

1:0BREJK! Nole pravi brejk i sve je bliži plasmanu među četiri najbolja igrača na Vimbldonu.

KREĆE TREĆi SET

6:4 – Novak osvaja drugi set, na korak od plasmana u 41. grend slem polufinale. Njegov urlik pokazuje koliko je bilo teško da slomije otpor Mađara.

5:4 – BREJK!!! BRAVO ŠAMPIONU. Ovako rade najbolji, kad je bilo najvažnije, Novak pravi brejk i stiže do gema da osvoji drugi set.

4:4 – Ovo je bilo potrebno Novaku. bez većih problema osvaja svoj gem. Ulazimo u samu završnicu drugog seta.

3:4 – Mađarski teniser i dalje ne dozvoljava Novaku da napravi brejk. Ponovo siguran na svom servisu.

3:3 – Muči se Nole, ali ne da svoj servis. Nastavlja se rezultatska klackalica.

2:3 – Odličan 48. igrač na svetu na svom servisu, Nole nije osvojio poen.

2:2 – Bez brejka, Novak osvaja svoj gem, iako se prilično mučio na svom servisu.

1:2 – Nastavlja se rezultatski egal. Fučović ne dozvolja brejk na početku drugog seta srpskom teniseru.

1:1 – Dobro je, Novak uspeva da osvoji svoj gem, iako je mađarski teniser podigao nivo igre.

0:1 – Posle velike borbe, Novak nije iskoristio četiri brejk lopte, Fučović osvaja prvi gem drugog seta.

KREĆE DRUGI SET

6:3 – Lakše se diše! Posle velike borbe, Nole se mučio, ali na kraju stigao do prvog seta.

5:3 – Mađar se vraća, uzima i treći gem zaredom. Novak u krizi!!!

5:2BREJK! Ne da se Fučovič. Smanjio jedan brejk minusa, Nole u lošoj fazi igre.

5:1 – Fučović osvaja prvi gem i dobija veliki aplauz od domaće publike. Nole servira za prvi set.

5:0 – Dominacija. Đoković igra šampionski, i još jedan gem ga deli do osvajanja prvog seta.

4:0NOVI BREJK! Dere Novak na startu, osvojio sva četiri gema. Mađar ne zna gde se nalazi

3:0 – Idealan start. Srpski teniser odbranio brejk i već na pola puta od osvajanja prvog seta.

2:0BREJK! Nije moglo bolje. Đoković već pravi brejk i time dao do znanja da želi što kraće da se zadrži na Centralnom terenu.

1:0 – IDEMOO! Krenulo je dobro za Novaka, osvojio svoj gem, iako je Fučović pokazao da neće podići “belu zastavu” bez borbe.

Krenuli su zagrevanje, prvi će servirati Novak Đoković.

UŽIVO: KREĆE MEČ