Ma, bravo, Hamade! Međedović pregazio Amerikanca i lako se plasirao u glavni žreb Mastersa u Rimu!

0

Autor: P.K.

Za samo 75 minuta je samleo rivala

Hamad Međedović, arhiva - Copyright MN Press

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u glavni žreb Mastersa u Rimu nakon što je u kvalifikacijama pobedio Džefrija Džona Vola iz SAD u dva seta.

Međedović je dominirao tokom celog meča, osvojio je prvi set sa 6:1, dok je drugi set završio rezultatom 6:4.

Ukupno je na terenu proveo sat i 15 minuta, tokom kojih je pokazao izvanrednu igru i kontrolu.

Od samog početka Međedović je bio u prednosti. Brzo je poveo 5:0 u prvom setu. Volf je uspeo da osvoji samo jedan gem pre nego što je srpski teniser zatvorio set.

Drugi set bio je nešto izjednačeniji, ali bez brejk lopti sve do rezultata 4:4. Tada je Međedović iskoristio svoju priliku, stvorio je tri brejk lopte i nakon intenzivne razmene uspeo je da realizuje jednu, čime je prelomio meč u svoju korist.

Ovom pobedom, Međedović je potvrdio svoje mesto u drugom uzastopnom glavnom žrebu Mastersa, nastavljajući niz uspešnih nastupa na velikim turnirima.