Pa kako?! Filip dobio prvi set 6:0 za pola sata, onda gledao neverovatan preokret i ispao iz Sinsinatija!

17.08.2021

07:25 >> 09:32

0

Srpski teniser dobro započeo meč, pa pao u nastavku protiv Asutralijanca De Minora

Copyright Filip Krajinović, MN Press

Srpski teniser Filip Krajinović elimninisan je na startu Mastersa u Sinsinatiju od Australijanca Aleksa De Minora. Naš teniser je poražen posle igre u tri seta sa 6:0, 4:6, 4:6.

Krajinović je odličnom igrom otvorio meč protiv Australijanca. Posle svega 30 minuta i bez izgubljenog gema poveo je sa 1:0 u setovima, ali je u nastavku protivnik uspeo da dođe do balansa u čemu mu je mnogo pomogla i pauza napravljena zbog kiše.

De Minor je sa dva brejka došao do totalnog preokreta, tako da je nakon nešto više od dva sata igre došao do prve pobede po povratku na teren posle preležane korone.

Suparnik De Minora u drugom kolu biće pobednik duela Dušana Lajovića i Gaela Monfisa. Posle ispadanja Kecmanovića u duelu sa Benoa Pareom, Lajović i Đere ostaju dva srpska predstavnika. Đere se u prvom kolu sastaje protiv Amerikanca Sebastijana Korde.

Još ranije je objavljeno da Novak Đoković neće braniti titulu od prošle sezone.

Odustao je i Rafael Nadal, tako da se šansa otvorila “mladoj gardi” da dođu do još jednog mastersa.

Ali, to im možda neće biti lako jer učestvuje i Endi Marej, igrač koji je nekad činio ono što se zvala “velika četvorka”, pre nego što su mu povrede žestoko oštetile karijeru.

Škot je primetio da “sve sada izgleda drugačije” i vidi tvoju priliku. Ima li šanse protiv Medvedeva, Cicipasa ili čak Sinera?