Šok za Španca u Šangaju: Šta se dešava sa Alkarazom? Još jedan težak poraz u Kini!

11.10.2023

15:04

0

Prvo mesto i Novak su mu sve dalji

Karlos Alkaraz - Copyright Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Bugarski teniser Grigor Dimitrov eliminisao je danas Španca Karlosa Alkaraza sa Mastersa u Šangaju, pošto ga je u četvrtfinalu, posle velikog preokreta, pobedio sa 2:1 u setovima - 5:7, 6:2, 6:4, za dva sata i 10 minuta.

U prvom setu vodila se velika borba, Dimitrov je imao prednost brejka, servirao je za set kod vođstva 5:4, ali nije uspeo da ga osvoji.

Svetski broj dva je uzeo prvi set pošto je vezao tri gema od kojih su dva bila na servis Bugarina.

U drugom setu 19. igrač planete je napravio brejk odmah na startu za 1:0, a zatim još jedan i uveo meč u treći set.

Dimitrov je u trećem setu napravio brejk u trećem gemu i to mu je bilo dovoljno da na kraju stigne do velike pobede i plasmana u polufinale.

Dimitrovu će u polufinalu protivnik biti Nikolas Jari.

Čileanac je u četvrtfinalu savladao Italijana Lorenca Sonega rezultatom 2:0 - 7:6 (7:4), 6:2.