Šteta: Ništa od prvog finala za Međedovića!

15:25

0

Srpski teniser izgubio u polufinalu od Sebastaijana Korde sa 2:1

Hamad Međedović - Copyright Profimedia

Hamadu Međedoviću, ipak nije pošlo za rukom da se plasira u svoje prvo ATP finale.

Srpski tensier je posle velike borbe poražen od Sebastijana Korde sa 2:1 (7:6, 6:7, 6:7) u Astani, u meču koji je trajao skoro tri sata.

Koliko je ovo bio zanimljiv meč, pokazuje i da su sva tri seta odlučena posle taj brejka, ali šteta, Hamad nijje uspeo da ostvari najbolji rezulat u dosadašnjem delu karijere.

Što se tiče samog meča, u prvom setu je bilo dosta brejkova, i Međedović je posle taj-brejka poveo sa 1:0.

U drugom, slična situacija, kao u prvom setu, s tim što je Međedović spasio dve brejk lopta u trećem gemu, i to je to što se tiče brejk šansi u ovom setu.

I on je rešen je u taj-brejku u kojem je Korda bio dominantan i dobio ga sa 7:2.

Treći set nije doneo čak nijednu brejk šansu, tako da smo brzo stigli do tih 6:6 i novog taj-brejka.

Nažalost po Međedovića, i set je otišao u korist Sebastijana Korde i to rezultatom 7:3.

I pored poraza, Međedovića od sledećeg ponedeljka očekuje najbolji plasman na ATP listi.

Izvor: M. N.