Kecmanović konačno – pobeda za Srbina posle mesec dana!

26.06.2023

19:26

0

Srpski teniser plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Istbornu pošto je pobedio Jibing Vua

Miomir Kecmanović - Copyright Profimedia

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u engleskom gradu Istbornu pošto je za sat i 56 minuta pobedio Jibing Vua 2:0 - 7:6(4), 7:6(5).

U prvom setu, oba tenisera su stigla do jednog brejka, pa je taj-brejk odlučivao ko će ga osvojiti. U njemu se bolje snašao Kecmanović, koji je bio sigurniji kad je bilo prelomno i poveo 1:0.

Kod vođstva 6:5 u drugom setu Kecmanović je imao dve vezane meč lopte, ali ih nije iskoristio, Vu je izjednačio na 6:6, pa se opet igrao taj-brejk.

U njemu je Kecmanović poveo 6:3, ali nije iskoristio još dve vezane meč lopte, treću jeste i tako stigao do važne pobede za njega u psihološkom smislu pošto mu je ovo prvi trijumf posle mesec dana i četiri uzastopna poraza.

Protivnik Kecmanoviću u drugom kolu biće bolji iz duela Brendon Nakašima (SAD) - Aleksandar Vukić (Australija).

Izvor: Tanjug