07:59

0

Nije bilo lako, ali je Duci imao i sreće

Dušan Lajović - Copyright MN Press

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u čileanskom Santjagu, pošto je u osmini finala pobedio Argentinca Huana Manuela Serundola sa 6:2, 2:6, 7:6 (7:2) u meču koji je trajao dva sata i 38 minuta.

Srpski teniser će u četvrtfinalu turnira u Čileu igrati sa boljim iz duela između Argentinaca Franciska Serundola i Tomasa Martina Ečeverije, koji je na programu kasnije večeras.

Lajović je dobio prvi set rezultatom 6:2, pošto je u ovom delu meča napravio dva brejka. Argentinski teniser je uzvratio u drugom setu sa 6:2, pošto je iskoristio veliki broj grešaka Lajovića, koji je propustio dosta brejk šansi.

U trećem setu viđena je velika borba, a igralo se gem za gem. Srpski teniser je u desetom gemu pri vođstvu rivala od 5:4 spasao meč-loptu, a onda je izjednačio na 5:5.

Lajović je potom napravio brejk, a onda je na svoj servis servirao za pobedu.

Međutim, Argentinac je uzvratio ribrejkom, a pobednik meča odlučen je u taj-brejku, koji je pripao Lajoviću rezultatom 7:2. ATP turnir u Santjagu se igra za nagradni fond od 642.735 dolara.

Izvor: Tanjug