Kakva šteta, Đere nije skinuo novi skalp Timu! Srbin vodio u setovima, ali mu se Austrijanac revanširao!

19:56

0

Laslo i Dominik na terenu proveli 2 sata i 41 minut

Laslo Đere - Copyright MN Press

Tako blizu bio je srpski teniser Laslo Đere drugoj pobedi nad Dominikom Timom u karijeri, ali je posle 161 minuta žestoke borbe ipak morao da stisne ruku rivalu.

Austrijanac je slavio sa 5:7, 7:6(3), 6:4 i tako uspeo da se revanšira srpskom asu za poraz u jedinom dosadašnjem odmeravanju snaga.

Dva brejka je napravio Đere u prvom setu, a Tim jedan što je bilo dovoljno za vođstvo. Sličan je bio i drugi set, s tim što je Austrijanac prvi stigao do brejka, a naš as uspeo da se vrati u igru.

Kod 3:3 u taj-brejku Dominik je vezao četiri poena i izjednačio u setovima, a prednost vrednu pobede ostvario je oduzimanjem servisa Laslu u trećem gejmu trećeg seta.

Poslednju šansu za priključak Đere je imao u sedmom gejmu, ali je nije iskoristio, pa će u 2. kolu turnira u Tel Avivu igrati Austrijanac.