aktuelno

Đere počeo maestralno, ali onda je sve krenulo nizbrdo! Izbacio ga Hrvat, lošiji za 114 mesta

19.07.2022

12:25

0

Autor: 24sedam

U prvom setu protivniku je prepustio samo jedan gem

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
Đere počeo maestralno, ali onda je sve krenulo nizbrdo! Izbacio ga Hrvat, lošiji za 114 mesta
Laslo Đere - Copyright MN Press

Srpski teniser Laslo Ðere nije uspeo da se plasira u drugo kolo ATP turnira u Hamburgu, pošto je na startu takmičenja poražen od Hrvata Borne Ćorića rezultatom 1:6, 7:6 (7:4), 6:3.

Meč je trajao dva sata i 32 minuta. Ovo je bio treći međusobni duel srpskog i hrvatskog tenisera, a prvi trijumf Ćorića, koji je trenutno 183. na ATP listi.

Srpski teniser je bio favorit u ovom meču, pošto se nalazi na 69. mestu ATP liste. Ðere je briljirao u prvom setu, a svom rivalu prepustio je samo jedan gem.

Velika borba je viđena u drugom setu, a srpski teniser je prvi napravio brejk u šestom gemu. Međutim, Ćorić je već u narednom gemu uzvratio ribrejkom. Pobednik drugog seta odlučen je u taj-brejku, koji je pripao hrvatskom teniseru 7:4.

Ćorić je u trećem setu zaigrao angažovanije, a brzo je stigao do vođstva od 4:1. Hrvatski teniser je potom zadržao prednost od tri gema, što mu je bilo dovoljno za plasman u drugo kolo turnira u Hamburgu.

Ćorić će u drugom kolu igrati protiv Holanđanina Talona Grikspora, koji je napravio veliko iznenađenje i pobedio Danca Holgera Runea sa 7:6 (10:8), 7:5.

Srpski teniser Filip Krajinović će kasnije danas u prvom kolu igrati protiv Argentinca Sebastijana Baeza.

ATP turnir u Hamburgu igra se na šljaci za nagradni fond od 1.911.620 evra.

BONUS VIDEO:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Tanjug

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike