16:29 >> 00:20

0

Najbolji teniser sveta savladao Ćorića u drugom kolu u Austriji

Copyright Tanjug/ (AP/ Photo/Christophe Ena)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković osigurao je prvo mesto na kraju sezone i tako se izjednačio sa legendarnim Pitom Samprasom, koji je u svojoj trofejnoj karijeri šest puta bio na vrhu ATP liste na kraju kalendarske godine.

Posle uspešne premijere u srpskom derbiju s Filipom Krajinovićem, Nole je u drugom kolu turnira u Beču savladao Hrvata Bornu Ćorića – 7:6, 6:3.

DRUGI SET

20.03 – NOVAK U ČETVRTFINALU!

Posle dva sata i sedam minuta Novak se plasirao u četvrtfinale turnira u Beču, tako što je u odlučujućem gemu oduzeo servis Ćoriću, iskoristivši drugu brejk loptu.

19.55′ – ĆORIĆ SERVIRA ZA OSTANAK U MEČU

5:3 Uradio je Hrvat sve što je mogao da ugrozi Novakov servis, ali je prvi reket sveta još jednom pokazao razliku u klasi kada je osvojio jedan, praktično izgubljen poen, za dolazak nadomak četvrtfinala.

4:3 Pokušao je Đoković da napadne još jednom servis rivala, došao do 30:30, ali je Ćorić uspeo da osvoji naredna dva poena i ostane na brejku zaostatka.

4:2 Novak je zadržao brejk prednosti uz jedan izgubljen poen.

19.40 – NOVAK PROPUSTIO TRI BREJK LOPTE

3:2 Imao je srpski as odličnu priliku da napravi veliki korak ka trijumfu. Poveo je 15:40, potom je imao još jednu priliku da ponovo oduzme servis rivalu, koji je prvu gem loptu pretvorio u poen koji je sačuvao servis i nadu u preokret.

3:1 Lako, bez izgubljenog poena, Novak potvrđuje brejk.

19.31 – ĐOKOVIĆ PRAVI PRVI BREJK NA MEČU!

2:1 – BREJK! Novak je prvi oduzeo servis rivalu na meču, ali je malu pomoć dobio od samog Ćorića, koji je na brejk loptu odservirao prvu duplu grešku u dosadašnjem toku meča.

1:1 Đoković istim rezultatom osvaja svoj uvodni servis gem u nastavku meča.

0:1 Uz jedan izgubljen poen, Ćorić osvaja uvodni gem drugog seta.

PRVI SET

19.11′ – NOVAK SPASAO ČETIRI SET LOPTE I POVEO

7:6 Novak je osvojio prvi set, pošto je u taj brejku slavio 13:11. Đoković je, pre nego što je odlučujući poen rešio u svoju korist, spasao tri vezane set lopte Ćorića. Potom je srpski as imao dve prilike da reši prvi set, koje je Ćorić spasao as servisom, a između njih je Hrvat propustio i četvrtu priliku da dođe do vođstva. Ipak, prvi put kada je na set loptu servirao, Novak je uspeo da veže drugi poen i dođe na set od plasmana u treće kolo.

18.52′ – PRVI SET IDE U TAJ BREJK

6:6 Ćorić je uz jedan izgubljen poen odveo prvi set u taj brejk.

18.47′ – ĆORIĆ ISPUSTIO JOŠ JEDNU BREJK LOPTU

6:5 Novak se ponovo suočio s brejk loptom. Poveo je Srbin 30:0, ali su naredna tri poena pripala Ćoriću. Ipak, ponovo je srpski as bio na visini zadatka kada je bilo najpotrebnije i osigurao je taj brejk.

5:5 Ćorić ponovo osvaja gem bez izgubljenog poena.

18.36′ – ĐOKOVIĆ SPASAO DVE BREJK LOPTE

5:4 U najdužem gemu u dosadašnjem toku meča Novak je spasao dve brejk lopte, pre nego što je došao na korak od osvajanja prvog seta. Ćorić će u narednom gemu servirati za pobedu.

4:4 Ćorić je imao spreman odgovor, takođe je bez izgubljenog osvojio servis gem.

18.24′ – PRVI GEM OSVOJEN BEZ IZGUBLJENOG POENA

4:3 Prvi gem s nulom osvojio je Novak Đoković.

3:3 Kao i većina prethodnih gemova, i šesti u uvodnom setu osvojio je teniser koji je servirao uz dva izgubljena poena.

3:2 Novak osvaja i treći servis gem na meču, iskoristivši poslednju, od dve vezane, gem lopte.

18.11′ – NOLE ZAPRETIO RIVALU

2:2 Zapretio je Novak Ćoriću prvi put na meču. Poveo je 0:30, bio je veoma blizu da stigne  i do brejk lopte, ali je Hrvat odigrao odlično u defanzivi i potom as servisom došao do gem lopte koju je pretvorio u poen za novo izjednačenje.

2:1 Novak je i drugi gem osvojio uz dva izgubljena poena.

1:1 Uz jedan izgubljen Ćorić osvaja svoj uvodni servis gem na meču.

17.59′ – NOVAK DOBRO POČEO

1:0 Dobro je Novak otvorio meč. Poveo je 40:0, Ćorić je osvojio dva naredna poena, ali je srpski as u odlučujućem poenu bio veoma siguran.