Au, kakav šou Nika Kirjosa! Australijanac za manje od sat "počistio" jednog od favorita!

06:48

0

Naredna prepreka biće mu Fonjini

Tan2022-1-18_113411763_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Andy Brownbill

Australijski teniser Nik Kirjos plasirao se u šesnaestinu finala mastersa u Majamiju, i to nakon neverovatnog trijumfa nad sedmim teniserom sveta Andrejem Rubljovim.

Kirjos je do naredne runde stigao za 52 minuta! Trijumfovao je sa 2:0 (6:3, 6:0).

Nakon što su uvodni gemovi prvog seta protekli u nešto ujednačenijoj igri, prvi do brejka je stigao Rubljov, ali je Kirjos odmah uzvratio u narednom gemu, te rutinski priveo set kraju.

U drugom se ruski teniser ništa nije pitao. Uspeo je Kirjos da mu nanese poraz u setu sa nulom i time ga doslovno ponizi.

Nije poznato da li je posredi neka povreda kod Rubljova, ali je ovako ubedljiv poraz i te kako privukao pažnju.

Naredni rival Kirjosu biće iskusni Italijan, Fabio Fonjini, koji je savladao Japanca Taroa Danijela.