Skrab kaznio crno-bele: Burž ponovo bolji od Partizana

0

Autor: M. Rogač

Francuzi slavili na domaćem terenu uz zvuk sirene - 73:71

Copyright MN PRESS

Ponovo su košarkaši Partizana pognutih glava napustili teren posle okršaja sa francuskim Buržom. U desetom kolu Evrokupa, u meču u kome su tražili što bolji plasman na tabeli, jer su Top 16 fazu već obezbedili, momci iz Humske su poraženi uz zvuk sirene. Junak je bio Skrab koji je pogodio za 73:71 (21:26, 19:15, 16:18, 17:12).

Beogradski klub sada ima učinak 5-4 i nalazi se na četvrtoj poziciji na tabeli grupe A. Huventud je prvi sa 7-2, Burž ima 6-3, a Uniks 6-4. Partizan u ovoj fazi čeka još utakmica sa Venecijom, a u drugom zaostalom duelu snage će odmeriti Burž i Huventud.

Krenuli su crno-beli put Francuske sa koferima ispunjenim velikom dozom želje da se revanširaju za bolan poraz u prvom krugu takmičenja, ali baš tu želju morali su da pokažu i na parketu. Znali su kakav protivnik ih čeka, ko je glavna uzdanica i sve ostale detalje, a preostalo im je samo da odigraju meč bez crnih rupa… Završnica prve četvrtine i početak druge prošli su u znaku gostiju, pa je prednost Partizana posle 11 odigranih minuta bila dvocifrena – 31:21.

Međutim, već 20 sekundi kasnije posle dve trojke Burža, vratila se rezultatska neizvesnost. Dugo je trajao period igre bez veće dramatičnosti i euforije, a i bez promene na semaforu. Obe ekipe su “umrtvile” tempo, a takvo stanje na terenu bilo je sve dok Rašon Tomas nije ukrao loptu i zakucao u kontri za 41:33. Crno-beli nisu iskoristili pad energije kod protivnika da povećaju zalihu u prvom poluvremenu, već su u završnici greškama potpuno vratili Burž u igru (41:40).

Nije se mnogo promenila slika ni u nastavku – nije bilo previše uzbuđenja, ali ni lepih poteza. Francuzi su uspeli da stignu i do vođstva preko Alena Omića, koji je prvi skupio deset poena kod domaćih i doneo im prednost – 49:48. Grešili su crno-beli i dalje, ali su pred poslednju četvrtinu ipak vodili – 59:56.

Popravljao je i Anđušić svoj konto i tako održavao Burž u igri. Rezultatska klackalica je trajala sve vreme… Proradio je u završnici Rašon Tomas i doneo crno-belima 100 sekundi pre kraja prednost – 71:69. Spreman odgovor je odmah imao Anđušić. Minut pre kraja bilo je izjednačeno – 71:71. Dramu je rešio Skrab, kada je pokupio promašaj Anđušića i pogodio za pobedu Burža uz zvuk sirene.

BURŽ: Alen 7, Kourbi 5, Benitez 2 (4as), Ašćerić 3, Pelos 12 (6sk), Simon, Rej, Pikok 7, Omić 10 (7sk), Anđušić 16, Vučević, Skrab 11.

PARTIZAN: Mika 7 (4sk), Miler-Mekintajer 11 (4sk, 6as), Zagorac 6, Pejdž 7, Dangubić 5, Gordić 2, Jaramaz 7, N. Janković 6 (6sk), Tomas 15 (6sk), Trifunović 3, Mozli 2 (7sk).