21:13 >> 21:23

0

Autor: Milan Nastić

Srpski fudbaler iznudio penal

Fudbaleri Olimpijakosa i Dinama iz Kijeva su na korak od plasmana u grupnu fazu Lige šampiona.

Crveno-beli iz Pireja su pobedili Omoniju u prvom meču poslednje faze kvalifikacija sa 2:0, dok je ekipa iz Ukrajine slavila nad Gentom na gostovanju sa 2:1.

Olimpijakos je do važnog trijumfa stigao preko Valbuene u 69. iz penala, a i El Arabi u 90+2. Dinamo iz Kijeva ostvario je izuzetno važnu pobedu u Belgiji, a strelci su bili Suprijaga u 9 i Dela Penja u 79, a gol za Gent je postigao Klendenst u 41. minutu. Za Atinjane je od 59. minutu igrao srpski reprezentivac Lazar Ranđelović, koji je zamenio Masurasa.

Zahvaljujući srpskom igraču, koji je deset minuta ranije ušao u igru, iznudio je penal za domaćine, a u gol ga je pretvorio francuski fudbaler.

Najuzbudljive je bilo u Norveškoj gde su domaći Molde i Ferencvaroš igrali 3:3, meču koji je obilovao preokretima. Prvo su poveli Mađari u 7. pogotokom Bolija, Uzumi duplirao u 52, a treći je delo Haratin u 87. iz penela. Strelci za Molde bili su Džejms u 55. Ejkrem u 65. i Elingsen u 83. minutu