Pokuševski dobio najlepši poklon za rođendan, Bjelica kraljevski kada je najvažnije

0

Dobro veče za Srbe u NBA

Copyright Profimedia

Bogdan Bogdanović je je pobedom otvorio trijumfalni niz Srba u NBA, koji su u noći između subote i nedelje nastavili Aleksej Pokušvski i Nemanja Bjelica.

Mladi ruki je dobio nalepši poklon za 19 rođendan, koji je proslavio u subotu, pošto je na takmičarskom debiju u najjačoj ligi na svetu njegova Oklahoma u triler završnici slavila kao gost protiv Šarlota 109:107 (26:28, 31:31, 23:16, 29:32).

Doskorašnji košarkaš Olimpijakosa je za 11 minuta na parketu ostvario četiri skoka uz šest promašenih šuteva za tri poena, ali ono što će se pamtiti sa ovoga duela jeste magični povratak Šarlota sa minus 13 u poslednjih 110 sekundi meča i pobednički poeni Šeja Gildžsa Alekzandera 1.4 sekunde pre poslednjeg zuka sirene.

Oklahoma je u završna dva minuta meča ušla sa velikih 102:89, ali su domaći sa četiri vezane trojke, od kojih je tri, u poslednjih 25 sekundi, ubacio Bridžs, stigli do izjednačenja. Ipak, na semaforu je ostalo sasvim dovoljno vremena za poslednji napad Tandera (10.3 sekunde), kojima je, po svemu viđenom zaslužan, trijumf obezbedio Šej Gildžs, koji je sa 24 poena (7 sk, 9 as) bio i najefikasniji igrač meča.

U pobedničkom timu poenterski su se istakli i Hil (21), Bazli (15, 10 sk), Dort (15) i Muskala (14), dok su kod Šarlota efikasniji od ostalih bili Rozir (19), Vašington (18), Bridžs (14), Grejm (14, 10 as).

Ako se po jutru dan poznaje, ove sezone bi Sakramento konačno mogao konkurentnije da se uključi u borbu za plej-of. Posle trijumfa protiv Denvera, Kingsi su ostvarili premijernu ovosezonsku pobedu na svom parketu protiv Finiksa 106:103 (31:25, 27:29, 25:25, 23:24).

Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica ponovo je bio dvocifren (12 poena) u meču u kojem su “kraljevi” već posle četiri minuta igre vodili 15:2. Ipak, Sansi su već do kraja uvodne deonice uuhvatili rezultatski priključak, da bi u drugoj polovini treće četvrtine došli i do četiri poena prednosti (74:70, 32. minut).

Tada je veliku ulogu odigrao nekadašnji košarkaš Crvene zvezde i Fenerbahčea. Sa šest poena kreirao je seriju Sakramenta 9:3, kojom su domaći vratili rezultatski plus na svoju stranu i nisu ga ispustili do kraja duela, koji je rešen pet ubačenih slobodnih bacanja u završna dva minuta utakmice.

Foks je sa 24 poena predvodio Kingse, Hild je dodao 14, a Bagli 13 poena, dok su kod gostiju najraspoloženiji za igru bili Buker sa 26, Kris Pol sa 22 (12 as) i Krauder sa 17 poena.