21:35 >> 21:44

0

Ruski tim slavio u Atini - 89:77, Izraelci pobedili u Berlinu - 85:73

Panatinaikos je večeras u Atini ostao potpuno nemoćan protiv Zenita, a Alba nije uspela da napravi još jedno iznenađenje u nizu protiv Makabija.

Ekipa Ćavija Paskvala (na slici) je srušila PAO na gostujućem terenu – 89:77, a u nekoliko navrata je imala čak 25 poena prednosti. Ruski tim je predvodio Arturas Gudaitis sa 25 poena za 26 minuta. Odličnu partiju je prikazao i Kevin Pangos koji je zabeležio 18 poena (7-7 za dva) i deset asistencija. U poraženom taboru najefikasniji je bio Janis Papapetru – 14 poena, tri skoka i tri asistencije. Srpski košarkaš Nemanja Nedović je upisao osam poena.

Posle 18. kola Zenit ima učinak 11-5, uz dve zaostale utakmice. U narednom kolu igraju protiv Bajerna u Minhenu 13. januara, a onda dva dana kasnije dočekuju Žalgiris. PAO je zabeležio pet pobeda i 12 poraza, a u sledećem meču će dočekati Asvel 13. januara, pa će gostovati Feneru u Istanbulu 15. januara.

Oslabljena berlinska Alba nije imala mnogo šanse protiv Makabija – 85:73. Izraelci su do pobede došli na krilima Tajlera Dorsija, koji je postigao 25 poena za 21 minut. Sa druge strane najbolji je bio Simone Fontekio sa 15 poena.

Posle ove utakmice Makabi ima skor 8-10, a Alba 7-11. Nemački tim naredne nedelje igra sa Efesom i Olimpijom, a ekipa iz Izraela će odmeriti snage sa Olimpijakosom i Baskonijom.