OSC preveliki zalogaj za Zvezdu! Mađari naneli crveno-belima prvi poraz u Ligi šampiona

10.11.2021

21:50

0

Jedan od najboljih mađarskih timova prejak za Beograđane

vkcz-osc-152 - Copyright MN Press

Vaterpolisti Crvene zvezde poraženi su večeras od mađarskog OSC-a rezultatom 11:8 u utakmici drugog kola B grupe Lige šampiona.

Jedan od najboljih mađarskih timova bio je preveliki zalogaj za crveno-bele koji dugo nisu mogli da pronađu put do mreže, sjajni golman Marton Levai je u jednom momentu imao skoro 70 odsto uspešnih intervencija. Zvezda je posle tri četvrtine dala samo četiri gola.

Bilo je dobrih momenata u igri Zvezde u poslednjoj četvrtini, javila se nada u veliki preokret (8:10), ali su Mađari pokazali snagu i iskustvo i sačuvali prednost.

Po dva pogotka za crveno-bele postigli su Filip Gardašević i Gavril Subotić, dok su se po jednom u strelce upisali Petar Smiljević, Miloš Vukićević, Ivan Basara i Veljko Tankosić.

Kod gostiju Balaš Harai je tri puta bio precizan, dok su po dva gola postigli Kristijan Manherc i Marton Tot.

Zvezda u narednom kolu, 20. novembra, gostuje Pro Reku.

Izvor: Arena sport