Vaterpolisti porazom završili turnir u Podgorici

28.01.2021

19:58 >> 20:01

0

Posle SAD, i Crna Gora bolja od delfina

Oštra reakcija selektora Dejana Savića posle poraza od SAD malo je prodrmala srpske vaterpoliste, ali očigledno ne dovoljno kako bi u trijumfalnom raspoloženju završili turnir u Podgorici.

“Delfini” su u drugom meču poraženi od domaćina Crne Gore 13:9 ( 3:1, 2:2, 4:4, 4:2), koja je već u prvoj četvrtini nagovestila konačan epilog meča brzim vođstvom 3:0.

Stečenu prednost Crnogorci su uspešno čuvali do poslednje deonice, kada je Srbija preko Vučinića i Velkića uspela da izjednači na 9:9.

Ipak, bilo je to sve od “delfina” na bazenu “Morače”, pošto je rival do kraja duela bio dominantan i sa četiri gola za tri minuta stigao do trijumfa.

CRNA GORA: Lazović, Brguljan 1, Banićević, Petković, Mačić, Perković, Vučurović 2, Mršić 1, Ivović 4, Spaić 3, Matković 1, Ćetković , Radović 1, Kandić.

SRBIJA: Rističević, Radulović, Rašović 2, Toholj 1, Ćuk 1, Velkić 2, Gogov, Tomić, Stanojević, Vučinić 2, Pljevančić, Mitrović 1, Dobožanov.