Rvači blistaju na EP: Novo zlato za Srbiju u Poljskoj!

21:19 >> 21:39

0

Veliki uspeh Nemeša

Copyright Printscreen/YouTube/UnitedWorldWrestling

Srpski rvač Mate Nemeš osvojio je danas zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u kategoriji do 67 kilograma grčko-rimskim stilom.

U finalu je savladao Mateuša Bernateka iz Poljske rezultatom 7:2.

Nemeš je u finalu impresivno rvao. Brzo je stekao prednost od 5:0. U završnici je Poljak osvojio dva poena zbog opomene Nemešu, ali je na isti način Nemeš stigao do još dva poena i ukupne pobede.

Ovo je najveći uspeh u karijeri 27-godišnjeg Nemeša, koji je bio treći na Svetskom prvenstvu u kazahstanskom Nur-Sultanu 2019.

Čestitka je stigla od ministra omladine i sporta Vanje Udovičića.

Još jedno zlato za Srbiju i ponovo srpska himna i zastava na evropskom pobedničkom postolju! Danas je i Mate Nemeš pokazao da je najbolji rvač Evrope! Čestitam, šampione! Sve čestitke i stručnom štabu i Rvačkom savezu Srbije na dominaciji srpskog rvanja u Evropi – navodi se u čestitki ministra Udovičića.

Rvači Srbije iz Poljske se vraćaju sa dve zlatne medalje, jer je prethodno Zurabi Datunašvili osvojio titulu u kategoriji do 75 kilograma.

Izvor: Tanjug