Rukometaši slavili u Atini: Đeronina Srbija sa prvog mesta na EP

29.04.2021 | 14:14 >> 14:37

Autor: N. St.

Pobeda orlova

Još pre početka poslednjeg meča grupne faze kvalifikacija je bilo jasno da se Srbija plasirala na Evropsko prvenstvo. A, po završetku utakmice u Atini je „overeno“ prvo mesto.

Rukometaši Srbije, predvođeni Tonijem Đeronom, ostvarili su novi trijumf. Na gostovanju su savladali Grčku – 27:25 (12:14).

Morali su „orlovi“ dobro da se oznoje da bi stigli do petog trijumfa u šestom meču. Grci su se pokazali kao „tvrd orah“. Domaćin je na poluvremenu imao prednost, a meč je obeležio kvar semafora u 39. minutu, a pošto nisu uspeli da ga poprave do kraja utakmice se vreme merilo ručno.

Taj kratki prekid je više prijao srpskim igračima, uspeli su da naprave preokret i da sačuvaju prednost do kraja meča.

Najefikasniji u srpskom timu bili su Marsenić sa pet i Milosavljević i Nemanja Ilić sa po četiri gola, na drugoj strani je Arampacis postigao šest pogodaka.