Za Stevanovića pobeda nad Izraelom ništa ne menja: Moramo da pobedimo u sve tri utakmice druge faze!

14.01.2026 | 22:00

Autor: 24sedam

Nema mnogo vremena za odmor, naredni rival je Francuska

Copyright MN Press

Vaterpolisti Srbije savladali su večeras Izrael rezultatom 19:9 (4:3, 5:3, 3:1, 7:2) i overili prvo mesto u C grupi na Evropskom prvenstvu u Beogradu. Selektor našeg nacionalnog tima, Uroš Stevanović, analizirao je trijumf svojih pulena.

- Važno je da smo pobedili. Kao prvi u grupi ukrštamo sa ove tri ekipe i znamo raspored. Prvo protiv Francuske, pa Mađarske i onda Crne Gore. Ništa se nije promenilo, moramo da pobedimo u sve tri utakmice da bismo otišli u polufinale.

Prvi rival u drugoj fazi je Francuska.

- Respektujemo ih. Na SP su završili četvrti. Videli smo i danas protiv Crne Gore da nikada ne odustaju. Kada smo mislili da je gotova utakmica, oni su se vratili i na kraju čak mogli da izjednače. Znamo ih i sa turnira u Trebinju, ali sve će zavisiti od nas - rekao je Stevanović posle poslednjeg meča grupe C Evropskog prvenstva u vaterpolu za muškarce u Beogradu, čije je zvanično osiguranje UNIQA.

 

Bonus video: 

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam