Amerikanac nije izlazio iz bazena: Oborio svetski rekord, osvojio zlato i plasirao se u finale!

31.07.2021

05:35 >> 06:10

0

Kakav dan za Dresela!

Copyright Kejleb Dresel, Tanjug/AP Photo/Gregory Bull

Amerikanci samo obaraju svetske rekorde i osvajaju zlata!

Posle Kejti Ledeki, sada je i Kajleb Dresel osvojio još jednu zlatnu medalju, ovog puta na 100 metara delfin, oborivši uz to i svetski rekord.

To mu je druga zlatna i treća medalja ukupno na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Dresel je pobedio u vremenu od 49,45 sekundi, čime je popravio svoj rekord od 49,50, postavljen 2019.

Srebro je osvojio Mađar Kristof Milak sa 0,23 sekunde zaostatka. Bronza je pripala Švajcarcu Nou Ponti, koji je deonicu preplivao za 50,74.

Samo 45 minuta posle delfina, Dresel se vratio u bazen za polufinale 50 metara slobodno, gde je takođe bio prvi i izborio plasman u finale.

Nakon toga je plivao u jednoj od deonica u mešovitoj štafeti 4×100, novoj disciplini u kojoj se takmiče timovi sastavljeni od žena i muškaraca. Tu su SAD bile pete, a medalje su osvojile Britanija, Kina i Australija.