24SEDAM RUMA Nove medalje za sportiste Savate boks kluba "Ruma"!

29.11.2023

17:24

0

Copyright Opština Ruma

Na Međunarodnom turniru "Dragon Challenge" u savateu, koji je 25. novembra održan u Varazdinskim Toplicama, Hrvatska, našu zemlju predstavljali su i mladi sportisti Savate boks kluba "Ruma".

Srebrnu medalju osvojila je Sofija Klisarić, juniorka do 52 kg pobedivši u polufinalu takmičarku iz Italije Valentinu Kosta, a izgubila je u finalu od hrvatske takmičarke Tonke Grabar.

Bronzanu medalju osvojio je Luka Srbljanin, junior do 70kg pobedivši u eliminacijama takmičara iz Hrvatske Emila Habulana. a izgubio u polufinalu od Branka Lovrića, takođe iz Hrvatske.

Nikola Popović, junior do 60kg nije uspeo da osvoji medalju.

Sa njima je na turniru bio i trener Ljubomir Damjanović, dok je Miodrag Rakić bio vrhovni sudija centralnog ringa.

Nastupio je 21 klub, sa oko 200 takmičara, iz 7 zemalja, na tri borilišta.

Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove Opštine Ruma koja je dodelila sredstva.