Nove medalje za naše mlade sportiste na EYOF-u u Mariboru!

23:41

0

Slavili su naši takmičari između ostalog u plivanju i džudou

CDA_1773-w1024 - Copyright Opština Kikinda

Ekspedicija Srbije je na igrama mladih (EYOF) u Mariboru osvojila tri medalje i obezbedila četiri plasmana u finale, saopštio je Olimpijski komitet Srbije (OKS). Zlatnu medalju osvojio je talentovani mladi plivač Justin Cvetkov, dok su nove dve bronzane medalje Srbiji doneli džudisti Dušan Grahovac i Bogdan Veličković, ističe OKS.

Cvetkov je pokazao dominaciju u disciplini 50 metara slobodnim stilom. U kvalifikacijama, Cvetkov je zauzeo čelnu poziciju sa vremenom 22.99, dok je u polufinalu osvojio prvo mesto sa vremenom 22.87.

U finalnoj trci na 50 m slobodnim stilom, mladi plivač je sa vremenom 22.69 oborio rekord EYOF-a i rekord Srbije za plivače do 17 godina i tako osvojio prvu zlatnu medalju za našu zemlju na ovom takmičenju.

Drugu po redu medalju doneo je džudista Veličković. Osvojio je bronzanu medalju u kategoriji do 73 kg pobedom nad protivnikom iz Nemačke, Jozefom Ivčenkom. Džudista Grahovac osvojio je treću medalju pošto je u borbi za bronzu u kategoriji do 81 kg savladao protivnika iz Bugarske i tako doneo još jednu bronzanu medalju našem timu.

Četvrtog takmičarskog dana EYOF Maribor 2023, obezbeđena su i četiri finala za Tim Srbija. Atletičarka Maša Rajić plasirala se u finale trke na 800m kao druga u kvalifikacionoj grupi i treća u ukupnom plasmanu istrčavši lični rekord 2:08.86.

Nikolina Pejatović obezbedila je plasman u finale skoka u vis skokom od 1,70. Filip Čarnopiski izborio je plasman u finale bacanja diska zauzevši 4. mesto rezultatom 56.82. Plivač Nemanja Maksić plasirao se u finale discipline 100m delfin osvojivši 2. mesto u svojoj polufinalnoj grupi i 5. mesto u ukupnom plasmanu.

Naši basketaši ostvarili su sve tri pobede u grupnoj fazi takmičenja. U prvoj utakmici, pobedili su reprezentaciju Grčke rezultatom 19:16, u drugoj utakmici protiv ekipe Švajcarske slavili su sa 22:10, dok su u trećoj, poslednjoj utakmici u grupi savladali reprezentaciju Letonije rezultatom 21:13.

Džudistkinja Jelena Nišavić u prvom kolu kategorije do 63 kg pobedila je protivnicu iz Austrije Leoni Bajr, a potom se plasirala u četvrtfinale pobedom nad takmičarkom iz Španije, Lucijom Karpio. Međutim, u četvrtfinalnoj borbi poražena je od Hrvatice Jane Cvjetko, a nije uspela da se izbori za medalju ni kroz repasaž.

Biciklista Gavrilo Marković sa vremenom 01:33:22 zauzeo je 18. mesto u drumskoj trci u konkurenciji od 87 takmičara.

Plivač Luka Jovanović je u trci na 100m delfin osvojio 2. mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi i 7. mesto u ukupnom plasmanu. Strahinja Stančul u disciplini 100m prsno zauzeo je 8. poziciju u grupi i 24. mesto ukupno sa vremenom 1:06.73.

Lena Jovanović u disciplini 100m leđnim stilom zauzela je 5. mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi i 25. mesto u ukupnom plasmanu sa vremenom 1:06.65.

Atletičarka Lena Milinković u trci na 100m sa preponama zauzela je 5. mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi i 14. mesto ukupno sa vremenom 14.28. Mejra Mehmedović osvojila je 7. mesto u finalu 2000m stipl sa vremenom 6:49.48. Mina Amidžić je prestupila u finalu bacanja kladiva.

Izvor: Tanjug