Srbija ostala bez medalje! Rukometaši u finišu izgubili svetsku bronzu!

02.07.2023

19:55

0

Juniorska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od u utakmici za treće mesto na Svetskom prvenstvu u Berlinu

Copyright Promo/RSS

Juniorska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od Islanda 27:23 (13:13) u utakmici za treće mesto na Svetskom prvenstvu koje se igra u Berlinu.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Boško Stanisavljević sa šest golova, dok je Miloš Kos postigao pet pogodaka. U pobedničkom timu istakao se Torsten Leo Gunarson sa osam golova a Andri Mar Runarson i Arnor Vidarson dodali su po pet pogodaka.

Srbija je bolje igrala u prvom poluvremenu, u jednom trenutku imala i plus četiri. U drugom poluvremenu rukometaši Islanda su bili bolji u napadu, nisu promašivali zicere kao juniori Srbije.

Levi bek Gunarson bio je nerešiva enigma za odbranu Srbije, koja je poklekla u poslednjim minutima susreta i primila tri laka gola.

Izvor: Tanjug