Novi Beograd nije ispisao bajku: Pro Reko je prosto sila, ponovo je osvojio Ligu šampiona!

03.06.2023

22:11

0

Autor: P.K.

Nadali su se da će im domaći teren pomoći, ali Italijani su nezaustavljivi

Vaterpolisti Novog Beograda u finalu - Copyright MN Press

Novi Beograd nije uspeo da ostvari san. Italijanski Pro Reko osvojio je 11. titulu prvaka Evrope u svojoj istoriji.

On je u finalu Lige šampiona u Beogradu pobedio domaći Novi Beograd sa 14:11 (4:1, 5:4, 4:4, 1:2).

Pro Reko je dominirao tokom cele utakmice i pokazao zašto je najtrofejniji klub u Evropi.

Najbolji strelci za Pro Reko bili su Frančesko Di Fulvio i Gergo Zalanki sa po četiri pogotka.

U timu Novog Beograda istakao se Alvaro Granados Ortega sa pet golova, dok je Strahinja Rašović dodao tri.

Novi Beograd je uspeo da smanji zaostatak na dva gola razlike (9:7) u trećoj četvrtini, ali je Di Fulvio sa dva uzastopna gola vratio prednost Pro Reku na četiri gola (11:7).

U poslednjoj četvrtini Pro Reko je održavao sigurnu razliku i došao do zaslužene pobede i nove evropske krune.