Nemešu izmakao evropski tron! Srpski rvač bez sreće u finalu EP u Zagrebu!

22.04.2023 | 21:57

Vitkor u borbi za zlato vodio do poslednjih sedam sekundi kada je Malkasa Amojana iz Jermenije izveo lucidan potez i meč okončao rezultatom 6:4

Copyright Promo/Rvački savez Srbije

Srpski rvač Viktor Nemeš osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Zagrebu. On je u finalnoj borbi, grčko-rimskim stilom pokazao kvalitet i neverovatnu borbenost, majstorsko rvanje i vodio je do poslednjih 7 sekundi borbe, kada je Malkasa Amojana iz Jermenije izveo lucidan potez i meč okončao rezultatom 6:4.

Viktor je osvojio srebro u kategoriji do 77 kilograma, što je veliki uspeh jer se posle četiri godine vratio na postolje.

Za rvačku reprezentaciju Srbije ovo je druga medalja na Šampionatu Evrope u glavnom gradu Hrvatske, nakon što je Hetik Cabolov osvojio bronzu slobodnim stilom.

Nemešu je ovo već četvrto odličje na evropskim prvenstvima jer u svojoj riznici trofeja već ima dva srebra i jednu bronzu.

U nedelju srpske rvače očekuju još tri borbe za bronzu.

var player = new Clappr.Player({source: "https://media-24sedam.ott.solutions/media-24sedam/video_content/64c3d6126c143cbbdfa2636a/2021/08/01/64c4e9aeb45738d81958cc4f/hd/64c4e9aeb45738d81958cc4f.mp4/playlist.m3u8",parentId:"#VMS_64c4e9aeb45738d81958cc4f",poster:"https://cdn.brid.tv/live/partners/20325/thumb/840855_t_1628235044.png",playback: {preload: 'metadata',controls: false,playInline: true,recycleVideo: Clappr.Browser.isMobile,crossOrigin: 'anonymous',externalTracks: []}});