23.09.2020 | 18:09 >> 18:19

Autor: Miljana Rogač

Obrenovčanke izgubile i u revanš meču protiv italijanskog Skandićija

Copyright CEV

Mnogo iskusniji i kvalitetniji protivnik nije dao šansu odbojkašicama TENT ni da se ponadaju da mogu do Lige šampiona. U sledeću rundu kvalifikacija posle dve ubedljive pobede na domaćem terenu odlazi italijanski Skandići. Drugi susret trajao je 74 minuta, a rezultat je na kraju bio 3:0 (25:23, 25:17, 25:14).

Ovde se, ipak, evropsko putovanje šampionki Srbije ne završava, jer ih sada čeka nadmetanje u CEV kupu. Sredinom novembra u 1/16 finala sastaće se sa belgijskim Asteriksom.

Izabranice Milana Gršića su revanš meč, koji se igrao samo 24 sata posle premijernog okršaja na istom mestu, otvorile znatno opuštenije nego prvi. Do finiša seta su bile sasvim ravnopravan protivnik iskusnim Italijankama, ali su poklekle kada se pitanje pobednika lomilo.

U naredna dva domaće su dominirale, a predvodila ih je veoma raspoložena Magdalena Stižjak. Poljakinja je na kraju meča na svom kontu imala čak 27 poena. Naša reprezentativka Mina Popović je za tri seta skupila šest poena (napad 12-5, 1 blok).

Kod poraženih po deset poena su upisale Sara Carić i kapiten Jelena Lazić.