Slavi, Srbijo, imaš nove prvake sveta! Junakinje u kolicima Beba i Nada pokorile planetu!

09.11.2022

14:55

1

Fantastičan rezultat našeg ženskog dubla na SP u para stonom tenisu

Beba i Nada prvakinje sveta - Copyright paralympic.rs

Srbijo, slavi! Ponosi se, Srbijo! Imaš zbog čega!

Srpske paraolimpijke Nada Matić i Borislava Perić Ranković osvojile su zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u stonom tenisu za osobe sa invaliditetom koje se održava u Granadi.

Beba i Nada, bronzane sa Paraolimpijskih igara, su do najsjajnijeg odličja stigle u ženskom dublu u klasi WD 10, pošto su u finalu bile bolje od dubla iz Koreje Jun/Jung sa 11:7, 8:11, 11:7, 4:11, 11:8, ali to nisu njihove jedine medalje na ovo Šampionatu!

U mešovitim dublovima bronzane medalje osvojili su Perić-Ranković i Mladen Ćirić, odnosno Matić i Mitar Palikuća u disciplini XD7.

Prvenstvo se nastavlja takmičenjima u singl konkurenciji.