Srbin bez polufinala na SP u atletici! Neverovatan peh, pa da li je moguće da mu se ovo dogodilo? (VIDEO)

21:17

0

Boško Kijanović doživeo retko viđenu situaciju na startu trke

Screenshot 2022-07-17 at 23.14.37 - Copyright Printscreen/Twitter/Arena sport

Srpski atletičar Boško Kijanović nije uspeo da se plasira u polufinale trke na 400 metara na Svetskom prvenstvu u američkom Judžinu, pošto je osvojio poslednje mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi s vremenom 46,85 sekundi.

Kijanović je na kraju osvojio ukupno 35. mesto u kvalifikacijama, ali ovaj rezultat treba uzeti sa ogromnom dozom rezerve, jer nikako ne oslikava realnu formu srpskog atletičara koji je doživeo veliki peh na samom početku kavalifikacione trke.

Kijanović je prilikom starta doživeo retko viđenu situaciju sa „jamicom“. Naime, srpskom atletičaru je proklizao startni blok što je bez dileme uticalo da mu se poremeti psihološka priprema, isplanirani ritam trčanja kao i da izgubi dragoceno vreme.

Najbolje vreme u kvalifikacijama imao je Bajopo Ndori iz Bocvane. On je 400 metara istrčao za 44,87 sekundi.

Polufinalne trke u disciplini 400 metara na su programu 20. jula, dok je finale dva dana kasnije.