Žetva evropskih medalja za srpske kajakaše! Dina i Dunja su zlatne, a Stefan, Nikola, Luka i Branko srebrni!

26.06.2022 | 16:08

Kontinentalni šampionat se održava u Beogradu

Srpske kajakašice Dina Bacelj i Dunja Stanojev osvojile su zlatnu medalju u dvosedu na 500 metara na Evropskom prvenstvu za juniore i mlađe seniore koje se održava na Adi Ciganliji.

Srpske juniorke su odlično startovale, a onda su zadržale vođstvo do samog kraja i zasluženo su postale evropske šampionke. One su prve prošle kroz cilj u vremenu 1:45.351.

Drugo mesto osvojio je dvojac Mađarske Lora Debreceni, Petra Polai (1:46.075), dok su je bronza pripala Italijankama Sari Grati i Điadi Roseti (1:46.698).

Zatim je usledila i srebrna medalja. U konkurenciji mlađih seniora, pred domaćom publikom, srpski četverac na 500 metara u sastavu Stefan Vrdoljak, Nikola Kovačević, Luka Stojkov i Branko Lagundžić osvojio je drugo mesto.

- Iako su za favorite za medalju ispred naših momaka važili Česi, Italijani, Portugalci, srpski četverac je i silovito i hrabro "gazio" Savskim jezerom i na kraju ostavio iza sebe sve navedene osvojivši srebro zlatnog sjaja vremenom 1:22.538.

Zlato je mladim asovima Srbije izmaklo za samo 70 stotinki, a osvojila ih je posada Poljske Vojčeh Pilar, Piotr Moravski, Viktor Lehcisnki, Filip Vekvert rezultatom 1:22.468, dok su kao treći kroz cilj prošli Nemci u sastavu Linus Bange, Jakob Kuršat, Leonard Buš, Nils Globke ostvarivši vreme 1:23.065 - navedeno je na sajtu kajakaškog saveza Srbije.

var player = new Clappr.Player({source: "https://media-24sedam.ott.solutions/media-24sedam/video_content/64c3d6126c143cbbdfa2636a/2022/05/01/64c4e9adb45738d81958c5e8/uhd/64c4e9adb45738d81958c5e8.mp4/playlist.m3u8",parentId:"#VMS_64c4e9adb45738d81958c5e8",poster:"https://cdn.brid.tv/live/partners/20325/snapshot/1003978_th_1651408095.jpg",playback: {preload: 'metadata',controls: false,playInline: true,recycleVideo: Clappr.Browser.isMobile,crossOrigin: 'anonymous',externalTracks: []}});