Došao selektor i odmah senzacija! Crvena zvezda srušila "supertim" i nanela mu prvi poraz u sezoni!

19.02.2022

21:42

0

Kakvu samo "magiju" ima ovaj čovek!

20220104ivSrbijaHrvatska51 - Copyright MN Press

Odjeknula je vaterpolo bomba kada se selektor Dejan Savić vratio u Crvenu zvezdu i odmah je napravio senzaciju!

Istina, najbolji vaterpolo trener na svetu nije bio u protokolu kao prvi trener, tako da je gledao kako njegov klub pobeđuje "supertim" – Novi Beograd, ekipu pravljenu da bude evropski prvak!

Na kraju sjajnog i napetog meča u MGM-u, Crvena zvezda – Novi Beograd 14:13 (4:2, 3:2, 4:5, 3:4).

Ovo je Novom Beogradu prvi poraz u Superligi Srbije.

U izuzetno neizvesnoj i uzbudljivoj utakmici pitanje pobednika rešeno je 35 sekundi pre kraja, a odlučijući gol za crveno-bele postigao je Ivan Basara.

Izabranici trenera Dejana Jovovića odigrali su prilično slabo u prvom poluvremenu. Zvezda je bila veoma agresivna u odbrani, pa su Novobeograđani teško pronalazili put do gola. Domaći su stekli vođstvo od tri gola prednosti koji su uspešno održavali, a Novi Beograd nikako nije uspevao da dođe do preokreta.

Zvezda je i početkom poslednje četvrtine imala tri gola prednosti (13:10), ali je Novi Beograd uspeo da se vrati u meč i izjednači, ali je Basara ipak rešio pitanje pobednika.

Najefikasniji kod Crvene zvezde bili su Gavril Subotić sa četiri i Bogdan Đurđić sa tri pogotka, dok su u redovima Novog Beograda sa po tri postignuta gola istakli Dušan Mandić i Angelos Vlahopulos.