Srpski skijaš nije završio olimpijski spust: Vukićević bez plasmana, pad nije zaboleo

07.02.2022

09:28

0

Teška i zahtevna staza dovela do pada Srbina

PHOTO-2022-02-03-08-18-26 - Copyright oks.org.rs

Najbolji alpski skijaš Srbije Marko Vukićević nije uspeo da završi trku u najbržoj alpskoj disciplini - spustu, pošto je odustao zbog pada u gornjem delu staze.

Vukićević je u trci koja je održana jutros u pet sati startovao kao 33. takmičar od ukupno 43, koliko je bilo prijavljeno.

Staza je bila izuzetno teška i zahtevna, duža od tri kilometra i sa delovima na kojima se razvijaju brzine od preko 135 km/h, saopštio je OKS.

Vukićević je na prvom prolazu imao vreme od 16.95 sekundi i prolaznu brzinu od 108 km/h, što je već u tom trenutku dovelo do zaostatka od 1.36 sekundi za prvoplasiranim.

U sledećoj deonici olimpijske staze „Stena (the Rock)“, Vukićević je još više uvećao zaostatak u odnosu na prvoplasiranog takmičara, pa je taj zaostatak iznosio 4.30 sekundi.

Njegovo drugo prolazno vreme iznosilo je 36.51 sekundi.

Izvor: Tanjug