On zna kako se izlazi na kraj sa velikanima: Vardi je zasijao 40. put

26.12.2020

14:39

0

Autor: D. B.

Lester je golom svog legendarnog napadača stigao do remija protiv Mančester junajteda

Copyright Profimedia

Bruno Fernandeš je mislio da je doneo još jednu pobedu Mančester junajtedu kada je u 79. minutu zatresao mrežu Kaspera Šmajhela. O kako se prevario…

U prvom meču tokom svetkovine engleskog fudbala poznatijem kao “boksing dej”, a sve u okviru 15. kola Premijer lige: Lester – Mančester junajted 2:2 (1:1).

Čovek koji je izvukao remi je čovek koji to čini za Lester već godinama – Džejmi Vardi.

Golom koji je postigao “crvenim đavolima” engleski centarfor je stigao do brojke od 40 postignutih golova ne mečevima protiv šest najjačih klubova novije ere iz Engeleske. Redom – Arsenalu je postigao 11, Sitiju osam, Liverpulu sedam, Totenhemu šest, Junajtedu sada pet i Čelsiju tri.

Junajted je poveo golom Rašforda posle asistencije Fernandeša u 23. minutu. Mogao je mladi napadač Mančestera u nekoliko navrata da pojjača svoj golgeterski učinak, ali nije bio dovoljno spretan.

Izjednačenje je doneo Barns sjajnim golom u 31. minutu. Gol Martiala je poništen zbog ofsajda, a onda je i Fernandeš pobodio. Činilo se da je kraj… A onda se pojavio Vardi. U 85. minutu utakmice.